Belenus 2014 - Základ!

Belenus 2014 – Základ!

Žvást jeho Veličenstva

Máme tady konečně pátek a vyrážíme na již 15. ročník jarního vandru zvaného Belenus. Letošním cílem je Vojenský újezd Březina, západně od Prostějova. Cestou máme trochu trable se zpožděným vlakem, nakonec se uvolnili dvě místa v regiojetu a tak vše dopadne dobře. Cílovou zastávkou je Ptení, odkud se vydáváme do lesa. K večeři děláme kuskus a kujeme pikle na Koloucha. Nechává kolovat ešus, ze kterého se mu záhadně ztratí všechno jídlo. Bohužel to ale prokouknul a tak mu Éťa musí prozradit, jakou pochutinu mu připravuje. Je to smažená zmije, kterou našel přejetou. Moc masa na tom není, ale jinak dobré.

Druhý den navštěvujeme Keltské oppidum Staré Hradisko, pěkné to místo. Přicházíme do vesničky Stínava, kde nám místní babička vypráví o kostele, vodu si nabíráme v nedaleké studánce Sv. Cyrila a Metoděje. Vyhráváme v hospodě ve vesničce Holubice a k večeru se přesouváme na zříceninu Ježův hrad.

V neděli se nám poštěstilo a našli jme spoustu herpeto-havětí. Kolouch i Ěťa našli mloka, jen ten Ěťův dlouhodobě hibernoval. Dále to byla užovka obojková a malinká užovka hladká. Ještě za zmínku stojí brouk Majka, který je prý při požití smrtelně jedovatý.

 

Kinematograf jeho veličenstva

 

Obrázky z flexaretu

Response code is 404

Práce dvorního kartografa