Proces třídění tašek

Proces třídění tašek

22.-23.5. 2009

Já, Petr, Kolouch a Honza jsme v pátek vyrazily na pomoc Kryštofovi do Vinar se střechou na stodole. Po příjezdu jsme se přivítaly s Kryštofem a Goťákem, který také přijel na pomoc a začali jsme zjišťovat kde si postavíme přístřešek. Původní plán byl, že někde u lesa, nebo někde na statku. V lese prý byli poněkud nervózní bachyně a zahrada vypadala jako minové pole tvořené slepičáky. Takže volba nakonec padla na seník. A další důvod byl také Barik (velký, smradlavý a slintající bernardýn). Kryštof ho začal drbat a on začal vrčet a funět. Goťák to okomentoval slovy, že to zní jako když umírá nějaká nestvůra. K večeři jsme dostaly vynikající domácí tlačenku. Goťák ji zrovna v oblibě moc nemá a tak rejpal do Kryštofovi manželky tak dlouho až mu udělala chleba s vajíčkovou plackou. Která jak později prozradil taky za moc nestála. Pak jsme ještě chvíli seděli a povídaly hlavně o příhodách z cest po bunkrech v zahraničí. Šli jsme spát asi v 10 protože nás čekalo brzké vstávání. Když jsme leželi v seníku tak najednou Goťák povídá:´´cejtim tady slepičí pižmo´´,(pod námi byl kurník). Samozřejmě jsme se začaly smát.

Ráno začal kokrhat kohout ale netuším kolik bylo hodin, vím jen, že jsme byli všichni nasraní, že nás probudil. Další budíček byl asi v půl šestý od Kryštofa který nás přišel vytáhnout z pelechu. Po snídani dorazily posily z Kryštofova příbuzenstva. A vyrazily jsme na sundávání tašek. Bylo nás docela dost a tak to šlo rychle. Do svačiny která byla po 8 hodině jsme rozebrali asi polovinu tašek které měli jít pryč. Byla dršťková polévka a vdolky. Po svačině přišla ta zábavnější část a to když jsme utvořily řetěz přes který šli tašky na vedlejší půdu, kde se uskladňovali. Cestou probíhala tvrdá kontrola kvality a opotřebení(nežádoucí putovaly do přistaveného valníku. Jelikož jsme zkušenými kontrolóry tak se valník rychle plnil. Zvláště díky připitému Goťákovi který požadoval samostatnou tašku za nežádoucí ač byl její stav sebelepší(tašky se normálně posílaly po dvou). Na odhazování tašek jsme se rychle stali závislými a tak si každý čas od času hodil i nějakou dobrou. Jak je psáno v předešlé větě o přísné kontrole Goťáka je jasné ,že ti co byli u uskladňování tašek se celkem nudili, a to byl ještě poslední článek řetězu. Kryštof zpozoroval jak se chováme k jeho taškám a začal nás napomínat. Když to nepomohlo zapojil se sám do práce a kontroloval tašky sám a říkal která se má vyhodit. Jenže jak to u závisláků chodí naše potřeba hodit si taškou na valník stále narůstala. Jakmile Kryštof odešel následovala sprcha tašek na valník. Dalším na seznamu bylo odstrojení a zbourání střechy na přístřešku. Čehož jsme se ujaly mi s Goťákem. Mezi tím jsme zbourali ještě komín. Po obědě, který byl tvořen knedlíčkovou polívkou a pěkně velkým řízkem z brambory, jsme se pustily do pokračování ničení přístřešku, oddělávání latí ze střechy a odbourávání části dalšího komína. Skončily jsme před pátou hodinou odpoledne. Po dalším občerstvení jsme se rozloučily a odjely domů. Odjel také Goťák ačkoliv měl 7 piv. A to kvůli znechucení, že došlo pivo a vykouřil všechny cigarety.

Akce to byla pěkná, jen mě nasrala Gemma která mi překousala kabely v autě.

P.S.:jestli vám vadí že se v textu tolikrát objevuje goťák tak to kvůli tomu že jsem cítil povinnost zaznamenat jeho chování a proslovy:)

Laco