O prázdninách léta páně 2005 jsme se vydali na čundr. Společně jsme se dohodli, že vyrazíme do oblasti kralicka. V této oblasti je spoustu pozůstatků z druhé světové války, bunkrů a nádherná příroda, což u nás bylo velice populární.

První den jsme prozkoumali tři otevřené bunkry a několik dalších, které jsou zabetonovány a dosud používány armádou jako muniční sklad (tvrz Hůrka). Už první večer nám došla voda, a proto vyrazil Olis s Peconem na průzkum, kde našli nejen vodu, ale i celkem dobré místo na přespání. Asi díky nim začal náš příběh.

Rozdělali jsme oheň a pomalu chystali večeři. Ve večerních hodinách k nám přišel neznámý člověk. „ Ahoj kluci, na čundru? “ „ Jo jo, pojďte dál, a nezouvejte se“. Kryštof je jedním ze zakladatelů muzea pěchotního srubu K-S 5. Po krátkém rozhovoru nás zaujala činnost těchto nadšenců a navíc nás pozval do bunkru. Ještě jsme popovídaly u táboráku a hurá chrápat, ať už je druhý den. Odpoledne jsme se rádi zapojili do prací okolo bunkru. Někdo kopal jámu, někdo brousil a natíral. Byli jsme rádi, že jsme se do bunkru podívali a Kryštof byl rád, že jsme mu pomohli.

Od těch dob sem jezdíme. Pomáháme s rekonstrukcí, provázíme návštěvníky a za to si užíváme pohodu a dobrodružství, o které zde není nouze.