Kolouch s Balšou při přípravě igelitové kávy

Kolouch s Balšou při přípravě igelitové kávy

14-16.3.2014

Žvást Jeho Veličenstva

Je krásný slunný týden, do mailu mě přistává zvadlo na Jurův vandr a tak v pátek večer vyrážíme autem do Křižanova. S Kolouchem se usazujem v místní hospůdce u hřiště, kam později doráží Jura, Éťa, Balša a Jeziňka, kterou jsem doposud neznal. Po vycucání několika Starobahen se přemísťujeme kousek za Křižanov. Počasí je pěkné a tak ani nic nestavíme. Později začalo docela fučet a tak nad námi náš otrok Ěťa postavil plachtu.

Ráno je počasí bídné. Naše trasa vede přes Kadolec do Dolní Libochové, kde osídlujeme moc pěknou autobusovou zastávku. Vaříme zázvorový čaj, svařené víno a kluci vyhrávají na kytaru. Nálada je navzdory počasí super. Trasa pokračuje přes Novou Ves k říčce Libochovka, počasí už se lepší ale rádi bychom se usušili v nějaké hospodě, nikde ale nic není. Jura naschvál vytipoval oblast s nejnižší koncentrací hospod. Docházíme k pozůstatkům tvrze Žďárec, kde zakládáme ohniště, popíjíme vínko a radujeme se ze života. Jeziňka se raduje tak intenzivně, až z toho ztrácí pohorky včetně ponožek.

Neděle je opět deštivá, procházíme okolo nějakého chato-hradu, Sochorské skály a železničního viaduktu. Několikrát přeskakujeme potok Halda, který nás přivádí do Níhova. Hospoda je samozřejmě zavřená, jak jinak! Loučíme se s bandou, nasedáme do vlaku směr Křižanov, kde máme auto a hurá domů.

Kinematograf

Obrázky z flexaretu královského

Response code is 404

Mapa dvorního kartografa