15.-17.5. 2009

Na bunkr jsme vyrazily z Kamenice před 18 hodinou ve složení Honza, Kolouch Ivča, Petr, já, Kuba a Vlk. V Hlinsku jsme se stavovali na nákup a pro super tlusté maso ve slevě. A cesta byla docela zajímavá protože jsme měli nacpaná auta uniformami kvůli natáčení a Petr ještě tahal vlek s kolečky. Na bunkr jsme dorazily před 21:00. Dali jsme se do stavby stanů a přístřešků na spaní. Velký zájem upoutal Vlkův kapesní stan do kterého se měli vejít on i Kuba, který z toho nebyl nijak nadšen, že jeho noclehárna má velikost psí boudy. Petr a Ivča si postavily stan a my ostatní jsme se rozhodly postavit velmi dlouhý BIG TUNNEL. Při stavbě Kolouch rozdělal oheň a po dostavění jsme se vrhli na večeři.
Ráno jsme se probudily do zamračeného a sychravého dne, alespoň nebyla taková zima. Po snídani jsme se vrhli na práci a provádění. Já s Petrem jsme očistily agregát, Ivča, Honza a Kolouch prováděli a Kuba, Vlk a Honza vyčistili diamantové příkopy. Po obědě přijel Dub se štábem Z Českého rozhlasu, začali natáčet a Kolouch, Petr a já jsme dělali kompars v uniformách nejdříve v kopřivákách a pak v jehličí. Ke konci natáčení na bunkr přišel průvodce z Hůrky a nějak se domluvilo, že nás po natáčení vezme na soukromou prohlídku tvrze. Takže asi v 7 hodin když se štáb s Dubem odebrali do Penzionu v Červeném potoce jsme vyrazili. Prohlídka byla super, vzal nás i do dělostřeleckého srubu kam se normálně nechodí. Koukali jsme do šachty hluboké 52m a musím říct že to nebylo nic příjemného. Ještě jsem obdivoval gazika z druhé světové války, prý to byla replika z VMK. Po příjezdu na bunkr jsme šli hned spát neboť jsme byli unaveni z náročného dne a druhý den nás čekalo brzké vstávání a další natáčení tentokrát na Hůrce.
Ráno byl domluven sraz o půl 9 na tvrzi. Dorazily jsme tam skoro stejně se štábem. A dali jsme se do práce. Bylo to docela zajímavé, hlavně natáčení jezdících vozíčků. Ještě se nám podařilo dostat se do vchodového objektu kde jsme viděli obrovské elektrocentrály a kotle. Po dotočení jsme se rozloučily a vrátily jsme se na bunkr. Moc lidí už nepřišlo takže jsme mohli v klidu odpočívat. Mysleli jsme, že vyrazíme domů celkem brzo, ale nakonec jsme vyráželi asi ve 4. Trochu se protáhlo balení věcí a taky se nám nechtělo odjet protože bylo nádherné počasí. Cestou zpět jsme se stavily u řeky abychom se trochu zchladili. V Červené vodě měli vynikající točenou zmrzlinu a ledovou tříšť. Což nám taky bodlo protože bylo docela teplo.

Laco